TGA, s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


Životné prostredie

Recyklace autovraků

Direktíva Európskej únie 2000/53/EC a legislatíva SR týkajúca sa životného prostredia ukladá všetkým výrobcom a akreditovaným zástupcom výrobcov vozidiel kategórie M1 (osobné vozidla) a N1 (ľahké nákladné vozidla) povinnosť odobrať zdarma vozidlo s ukončenou životnosťou – ELV /autovrak/.

V súčasnosti môžete na určených autorizovaných zberných miestach bezplatne odovzdať k ekologickej likvidácií akékoľvek vozidlo značky Mitsubishi bez ohľadu na jeho dátum uvedenia do prevádzky.

Zoznam všetkých autorizovaných zberných miest pre SR nájdete na stránkach Ministerstva životného prostredia SR v sekcii ODPADY A OBALY / Staré vozidlá / Register: http://www.minzp.sk/oblasti/odpady-obaly/stare-vozidla/registre

Odber vozidiel je bezplatný pri splnení nasledujúcich podmienok:

 

  • vozidlo je odovzdané na určenom zbernom mieste
  • vozidlo je kompletné (t.j. nechýbajú žiadne dôležité komponenty ako je motor, prevodovka, kolesá, karoséria, katalyzátor a pod.)
  • vozidlo neobsahuje žiadny ďalší odpad, ktorý nie je jeho súčasťou (napr. ďalšie pneumatiky)

Ochrana životného prostredia

Cieľom Mitsubishi Motors je ponúkať zákazníkom také automobily, ktoré im poskytnú maximálny úžitok a radosť z jazdy. Avšak každodenná prevádzka každého automobilu do určitej miery škodí jednému zdroju, ktorý všetci zdieľame - životnému prostrediu. Mitsubishi Motors preto prijíma opatrenia, ktorých cieľom je minimalizovať negatívny vplyv našich vozidiel na životné prostredie, a to v každej časti ich životného cyklu. Jasnými príkladmi sú napr. elektromobil Mitsubishi i-MiEV, technológia ClearTec a využitie ďalších zelených technológií.

Mitsubishi i-MiEV

Nový Mitsubishi i-MiEV je prvý sériový elektromobil pre konečných zákazníkov, ktorý prichádza na trh a ktorý súčasne mení pohľad na automobily. 
Mitsubishi i-MiEV, ktorého základom sa stal japonský model "i" a MiEV znamená "Mitsubishi innovative Electric Vehicle", stojí na samotnom vrchole technológií na ochranu životného prostredia, ktoré kedy Mitsubishi Motors vyvinulo. Je symbolom našej nepretržitej snahy znížiť zaťaženie životného prostredia a predstavuje našu misiu trvale udržateľného rozvoja. A vďaka elektromotoru ponúka cestujúcim nenapodobiteľný pôžitok z jazdy, pri ktorej produkuje nulové emisie. Svižnosť a temperament, bezhlučná prevádzka a pohodlie, využitie najmodernejších technológií v bežnom živote, to všetko v sebe skrýva päťdverový hatchback Mitsubishi i-MiEV. Je teda ideálnym spoločníkom novej generácie 21. storočia.

Clean. Clever. ClearTec.
Mitsubishi Motors postupne vybavuje skoro všetky svoje modely technológiou ClearTec. Automobily s technológiou ClearTec bodujú predovšetkým vďaka svojej nízkej spotrebe, a teda aj zníženým emisiám CO2. Colt ClearTec bol dokonca označený za jeden z najčistejších benzínových automobilov vo svojej triede. Táto skutočnosť jasne zdôrazňuje naše odhodlanie chrániť životné prostredie. Modely vybavené technológiou ClearTec sú čisté, chytré a vo všetkých smeroch ohľaduplné voči životnému prostrediu. A navyše majú aj nižšiu spotrebu a nižšie emisie CO2.

ClearTec je súbor na sebe nadväzujúcich, vzájomne zladených technológií: systém AutoStop&Go, výkonný alternátor s reguláciou toku elektrickej energie, rekuperačné brzdy, pneumatiky so zníženým valivým odporom a motorový olej s nízkym trením. Okrem toho je každý model so systémom ClearTec vybavený indikátorom radenia prevodových stupňov. V mestskej prevádzke môže byť vďaka súboru týchto faktorov usporených až 20% paliva a emisií CO2.

Zelené technológie
Už dlho je pre nás výzva znižovania globálnych emisií CO2. Preto už niekoľko rokov stojíme na vrchole vo vývoji moderných elektromobilov. Táto orientácia spoločnosti Mitsubishi Motors na budúcnosť stále zdokonaľuje inovatívne technológie ako systém AutoStop&Go (AS&G) - systém, ktorý sa už dnes stará o čistejšie ovzdušie a nižšiu spotrebu paliva. Naše "zelené" plasty priateľské k životnému prostrediu sú veľkolepým príkladom nášho komplexného myslenia. V súčasných moderných automobiloch pochádza väčšina plastových komponentov z ropy. Mitsubishi Motors sa snaží využiť alternatívne komponenty vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ktoré zabraňujú rastu tvorby emisií CO2. Už dnes sme maximálne aktívny v niekoľkých oblastiach. Príkladom je náš čistý a úsporný dieselový motor DI-D MIVEC spĺňajúci emisnú normu EURO 5.

Environmentálne správy

Mitsubishi Motors Corporation a ochrana životného prostredia

Ochrana životného prostredia je jednou z dôležitých výziev 21. storočia. Hlavnou úlohou spoločnosti Mitsubishi Motors je snaha dosiahnuť pozitívny environmentálny vývoj a ochranu životného prostredia. Komplexná správa o meraní ochrany životného prostredia rozšírená po celom svete bola dokumentovaná na báze ročných environmentálnych správ spoločnosťou Mitsubishi Motors Japan.

Detailné informácie na tému Mitsubishi Motors Corporation a ochrana životného prostredia môžete nájsť nižšie:

 
Pre viac informácií ohľadom globálnej environmentálnej stratégie Mitsubishi kliknite prosím na domovskú webovú stránku Mitsubishi Motors Europe (anglicky).